• Facebook
  • Youtube

Cesta: Titulní stránka > MĚSTO > Výročí 700 let

Mistrovství Evropy mažoretek v ČR

Ve dnech 4. – 7. 7. 2024 proběhlo v Liberci Mistrovství Evropy mažoretek asociace MWF.

Byla to akce velkolepá, emotivní, nádherná, náročná fyzicky i psychicky. Liberecká Home Credit aréna přivítala 4 000 mažoretek ze 14 evropských zemí. Jsme hrdé, že jsme mohly být součástí této prestižní akce, že Marlen Kostelec nad Orlicí si tvrdě vybojovaly v soutěžích Mistrovství ČR možnost startu v pěti kategoriích a tím i reprezentace ČR. Stálo je to hodně úsilí, vytrvalosti, odpovědnosti, ale také radosti společně sdílené. Jsme hrdé, že dokážeme při neustále stoupající sportovní a choreografické úrovni mažoretkového sportu držet krok a bojovat s těmi nejlepšími o nejvyšší evropské příčky.
A jak to pro mažoretky Marlen v Liberci dopadlo?
Všech pět choreografií se umístilo v TOP 10 ve svých soutěžních kategoriiích.
Juniorky v soutěži defilé pom vybojovaly 3. místo (9 týmů) a titul 2. vicemistryně Evropy!
Kadetky v defilé pom 5. místo (10) a malé pódium, dívky v hlavní věkové kategorii v defilé pom také 5. místo (11) a malé pódium, kadetky v soutěži pódium pom 6. místo v konkurenci 21 týmů a malé pódium a konečně kadetky s miniformací pom 8. místo (19).

Poděkování patří všem: trenérkám, děvčatům a rodičům, fanouškům za práci, podporu, vytrvalost, trpělivost, důvěru a pochopení.
Poděkování patří: Město Kostelec nad Orlicí za významnou finanční podporu, též Královéhradecký kraj, ČUS a dalším sponzorům.
Poděkování patří naší mateřské asociaci CMA Czech Majorettes, která byla nejen pořadatelem této skvěle profesionálně zvládnuté mamutí akce, ale také je velkou oporou v mažoretkovém světě. A v neposlední řadě A-team Hradec Králové - Klub aerobiku a mažoretek za vynikající pořadatelskou službu.